Foxer Deals

5169 נקודות

הצטרף ב 29/3/2018

שאלות ותשובות - מבצע משלוח חינם מארה"ב

האם מדובר במבצע או בשינוי במדיניות?

הסיכוי שמדובר בשינוי מדיניות הוא קלוש למדי מאחר וישנם מוצרים שמחירי המשלוח שלהם גבוהים מאוד (מאות דולרים) ביחס למחיר המוצר כגון מנגלים, מזרונים, עגלות תינוקות אוהלים וכו... אין הגיון להעניק הטבה בסך $300 על מוצר שעולה $150, בתור מבצע חד פעמי כן, לאורך זמן לא.

איך אפשר לקצר מהלכים כדי להגיע לרשימת המוצרים שנכללים במבצע שילוח חינם לאור העובדה שלא כל המוצרים באמזון נכללים במבצע האטרקטיבי ? 

הדרך הקלה ביותר והנכונה ביותר היא קודם כל להגדיר איזה מוצר אנחנו מחפשי ואז כל מה שצריך לעשות הוא להכנס לדף הראשי של אמזון, לכתוב בשורת החיפוש את המוצר הכללי אותו אנו מחפשים (לדוגמה גריל פחמים) ולהתחיל לסנן תוצאות.

סינון התוצאות של אמזון הוא מדהים בפשטות שלו, בצד שמאל של המסך מופיע סרגל הסינון המאפשר סינון תוצאות מהיר ומדויק. דבר ראשון בוחרים בקטגוריה הנכונה ביותר למוצר אותו אנו מחפשים (לרוב היא תהיה ראשונה לפי רלוונטיות), לאחר מכן נסמן סינון לפי משלוח לישראל ( Ship to Israel ) ולבסוף נבחר מרשימת המוכרים בסרגל את Amazon.com  .

כמובן שניתן להמשיך לסנן עוד מוצרים לפי מותגים, טווח מחיר ומאפיינים נוספים. יש לציין כי הסינון הזה אינו מושלם, מאחר ויש מקרים בהם מוצר אחד נמכר על ידי מספר חנויות פרטיות מלבד אמזון ויכול לקרות מצב שאמזון לא שולחת מוצר מסוים לארץ, אבל חנות אחרת כן ולכן המוצר עדיין יופיע לנו ברשימה.

 

כיצד ניתן לדעת האם מוצר נשלח בחינם לארץ, האם צריך לעבור את תהליך הקנייה להגיע למסך התשלום ?

לא , היתרון באמזון ארה"ב הוא שבמידה ומוצר נשלח לארץ, מחיר המשלוח והמסים הצפויים יהיו רשומים בדף המוצר

חשוב מאוד לוודא שהמוכר הוא אמזון (SHIPS FROM AND SOLD BY AMAZON.COM ) כתנאי הכרחי להטבת משלוח חינם.

 מהו סכום מינימום למבצע?

ישנם 2 תנאים הכרחיים, סה"כ עלות המוצרים $80 ומעלה, ושהם ימכרו על ידי אמזון כפי שמופיע בתמונה למעלה. כלומר, או מוצר אחד בעלות של $80 לפחות, או מספר מוצרים אשר סכומם הכולל מגיע ל$80.

מה בכל זאת צריך עדין לשלם בכל הקשור למע"מ ומיסים נוספים?

היתרון באמזון על פני אתרי סחר אחרים הוא שהמחיר אותו תשלמו בקופה הינו המחיר הסופי בהחלט עד פתח ביתכם והוא כולל בתוכו גם את תשלום המסים הנדרשים בארץ בצורה של פקדון. כלומר, לא משנה מה יקרה בדרך (דרישות לאישורים, בדיקות בטחוניות וכו...) המחיר אותו שילמתם הוא המחיר הסופי בהחלט. בנוסף, מאחר ואמזון אינם מעודכנים באופן שוטף בחוקי המיסוי של כל מדינה ומדינה יכול להיות מצב בו נדרשנו לשלם פקדון  בסך גבוה מהנדרש בארץ בפועל, למשל 30% על מוצר אשר חייב רק במע"מ 17%. במקרה כזה, הסכום הנותר יוחזר לנו לאחר כחודשיים באופן אוטומטי.

האם מדובר רק במוצרים שאמזון מוכרת ולא של מוכרים חיצוניים שמשתמשים באמזון כפלטפורמת מכירה?

אכן, המבצע הנוכחי הינו הטבה בלעדית של אמזון כספק המוצר ואינו תקף לחנויות פרטיות או מוצרי פרייבט לייבל (מוצרים אשר נמכרים על ידי אמזון, אך הנם בבעלות מוכרים פרטיים).

בהתחשב בעובדה  שתשלום סכום המס מחושב לפי המחיר המקורי של המוצר/ים+עלות המשלוח. מה המשמעות בפועל כעת עם פרסום המבצע שילוח חינם לישראל?

פה קיים הפרדוקס, חוקי היבוא בארץ קובעים כי כל מוצר אשר מיובא לארץ במחיר של $75 ומעלה חייב במע"מ ולפעמים גם במסים נוספים (מס קניה, מס מכס) מסכום המוצר + מחיר המשלוח, נוצר מצב שככל שהנחת המשלוח יותר גבוהה, כך תשלום המסים יהיה גבוה יותר.

כפי שניתן לראות בדוגמה, מחיר סט כלים לבישול של T-Fal נמכר במחיר של $139.99, עם עלות משלוח של $114.61. כלומר סה"כ סכום החייב במס בארץ הוא $254.6. מאחר ועל כלי מטבח יש תשלום מע"מ בלבד, לסכום זה יתווסף הסכום $43.28 (17%). כך שלסיכום עלות הסט הנ"ל עם משלוח עד לפתח ביתינו יהיה 139.99+43.28 = $183.27.

במידה והמשלוח היה בחינם ללא ההטבה, היינו נדרשים לתשלום מע"מ על הסכום 139.99 בלבד (כ23 דולרים לעומת 43 במקרה הנל).

מצב זה יוצר חוסר כדאיות להזמנה על מוצרים מסוימים אשר מחיר המשלוח אינו פרופורציונלי למחירם.

האם נכון שגם עלות המשלוח הבסיסי של אמזון הוזלה מ-8-7 דולרים ל-5-4 דולרים בלבד?

נכון חלקית. אמזון מעדכנים את מחירי המשלוח בהתאם לעליות או ירידות המחירים בעולם. הם עשו זאת בפעם האחרונה בסוף 2017 על ידי העלאת המחירים, עושה רושם שיד ביד עם המבצע הנ"ל מחיר הבסיס למשלוחים הוזל. אין לדעת אם מדובר בירידה זמנית או קבועה, אך השערה שלי היא שמדובר באופן זמני מאחר והמחירים החדשים לא עודכנו בטבלה הרשמית שלהם: https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202053260

 אילו מוצרים כדאי אם כך לקנות כעת תחת הטייטל של שילוח חינם ? ובכמה אחוזים חוסכים לעומת מה שהיה עד כה ?

המוצרים המשתלמים ביותר הנם מוצרים כבדים או בעלי נפח גדול אשר מחיר המשלוח שלהם הפך את הקניה בעבר ללא כדאית. קשה לקטלג מוצרים ספציפיים מאחר ולכל מותג קיים יבואן אחר בארץ עם שיטת תמחור שונה, וההבדלים יכולים לנוע בין חסכון של 10% ועד 60% ביחס למחיר בארץ.

באופן כללי הייתי ממליץ ללכת על מוצרים כגון מנגלים, רמקולים לקולנוע ביתי אוהלים, מוצרי תינוקות שונים (בוסטרים, עגלות, כסאות אוכל, סלים וכו...), כלי מטבח ומסכי מחשב אלו הם מוצרים אשר מתומחרים בארץ באופן שיטתי במחיר כפול ואף משולש ממחירם בארה"ב.

מומלץ להמנע ממוצרי חשמל שונים אשר עובדים במתח 110V ואינם מתאימים לשימוש בארץ.

האם עצם העובדה שאין דמי משלוח על חלק מהמוצרים בקניה באתר אמזון במסגרת המבצע החדש המשמעות היא שמשלמים פחות מע"מ?

הכל שאלה של הדרך בה אמזון תדווח על המוצרים למכס בארץ. במידה וההטבה תכלל בתור שורה בחשבונית המגיעה למכס,  תשלום המסים יהיה לפי הסכום הכולל. במידה והמחיר ידווח ללא שורת המשלוח, קרי עלות המוצר בלבד, יוחזר לנו החלק היחסי מהתשלום אותו הפקדנו כפי שתואר למעלה.

האם זה מבצע שמיועד רק ללקוחות אמזון פריים?

המבצע פתוח לכלל הלקוחות, ללא תלות במנוי פריים.

כמה עולה משלוח מאמזון בדרך כלל לישראל, עד הבית?

דמי משלוח בסיסיים עולים 12-8 דולר (עודכנו כלפי מטה). יש עלות משלוח פר ק"ג: 6 דולר לק"ג, הנפחי או הרגיל - הגדול מביניהם. למשל, כיסא בטיחות שמשקלו 10 ק"ג השווי הנפחי שלו 20 ק"ג. לכן כדאי לקנות עכשיו מוצרים כאלה, גדולים במיוחד שנמכרים באמזון במחירים נמוכים ממחירי ישראל וכשעלות המשלוח שלהם מבוטלת מדובר בחיסכון אדיר.

המוצרים המשתלמים ביותר יהיו אלו אשר מחיר המוצר גבוה מ$80 עם מחיר משלוח גבוה. כך או כך מומלץ להשוות מחירים בארץ לפני הרכישה ולוודא שהמחיר הסופי כולל תשלום הפקדון נמוך ממחיר המוצר בחנויות בארץ.

מהו הטיפ לניצול הכי נבון של המבצע של אמזון ?

אף אחד לא יכול להגיד בוודאות מתי יסתיים המבצע, לכן תזמינו כל מה שאתם חושבים שאתם צריכים, גם בעתיד. למשל משפחה צעירה אשר מתכננת להביא ילד, מומלץ להצטייד כבר עכשיו בכל הציוד ובכך לחסוך מאות ואף אלפי שקלים. מתכננים לארח בפסח? תרכשו סט כלים לאירוח. הכסא מחשב שלכם קרוע? זה הזמן להתחדש. סטודנט ? זה הזמן לרכוש ציוד (מחשב, מסך, תיק וכו...)

במצבים כאלו לא צריך לחשוב, צריך לפעול. מנסיון העבר, תמיד נזכרים מאוחר מדי בדברים שהיינו צריכים ולא הזמנו. מדובר במבצע הטוב ביותר שהיה בעולם אי פעם לטעמי מבחינת חסכון כספי לתושבי הארץ. אין גבול לדברים שניתן להזמין, הכל שאלה של יצירתיות

מה הכי כדאי לקנות כעת ועל מה אפשר לוותר ?

הייתי מוותר על מוצרים אשר מחירי המשלוח שלהם מתומחרים באופן סביר, מתחת ל$80 ומחיר המוצר אינו במבצע. מאחר וכל מוצר מעל $75 חייב במעמ (ובמסים אחרים לפעמים), במידה ונזמין אותו ללא המבצע אמנם נשלם דמי משלוח, אך במידה ונרצה להינות ממשלוח חינם נאלץ לעבור את הסכום הנ"ל ובכך יתווסף לנו 17% מעמ – סכום שמבטל את ההטבה של המשלוח חינם שקיבלנו.

2
10:43 09/7/2018
3201 צפיות
0 תגובות
x