Foxer Deals

5169 נקודות

הצטרף ב 29/3/2018

אמזון חוסמת גולשים מאוסטרליה מהזמנות באתר האמריקאי

אמזון תתחיל לחסום גולשים מאוסטרליה באתר האמריקאי

ענקית הקמעונאות אמזון תתחיל בקרוב לחסום צרכנים אוסטרלים מאתריה הגלובליים, זאת על מנת להתמודד עם שינוי חקיקה המאלצים אותה לגבות מסים על סחורות ושירותים בעסקאות.

נקודות המפתח

  • זה מובן כי אמזון אינה מעוניינת בנטל הניהולי של גביית מסים.
  • על פי החוקים החדשים, החנויות המקוונות יאלצו לגבות את המסים על סחורות אשר נרכשו באתרים בינלאומיים ונשלחו לאוסטרליה.
  • אמזון תשיק אתר גלובלי הנגיש לצרכנים אוסטרליים.

החל מהראשון ביולי, כאשר חוקי המס החדשים יכנסו לתוקפם, הצרכנים האוסטרליים הרוכשים באתרים הבינלאומיים של אמזון יופנו לאתר אוסטרלי מקומי. כריסטופר זִין, הנאבק לזכויות הצרכנים, אומר שהצרכנים ירגישו ירידה משמעותית באפשרויות כאשר הם רוכשים סחורות באינטרנט. "קניות באינטרנט שמו את העולם בכף ידך, עכשיו העולם הזה מתכווץ", הוא אמר.

בהצהרה אשר שחררה לרשת ABC, אמזון הודיעה כי היא מצטערת על המהלך ואי הנוחות אשר נגרמת לצרכנים הרגילים לבקר באתריה הגלובליים. "היינו צריכים להעריך את המעשיות של הלגליזציה כעסק גלובלי עם אתרים רבים" אמר הדובר.

נכון לעכשיו המיסוי תקף לפריטים אשר נקנו בחו"ל בערך הגבוה מ 1000 דולר. לפי החוקים החדשים הנכנסים לתוקף בראשון ליולי, קמעונאים מקוונים, כמו אמזון, יאלצו לגבות 10% מס עבור הסחורות אשר נרכשו באתרים הבינלאומיים ונשלחו לאוסטרליה.

הדרישות החדשות הגיעו לאחר שנים בהן קמעונאים מקומיים, כגון הארווי נורמן, מאייר, ג'יי.בי.אי. היי-פי ודייויד ג'ונס, הפעילו לחצים. זאת לאחר שראו כיצד חנויותיהן המסורתיות סובלות מהתחרות המקוונת.

החששות מיישום מסי הסחורות והשירותים

זה מובן שאמזון אינה מעוניינת בנטל המנהלי המסיבי של מעקב אחר המיסוי האוסטרלי בעסקאות מחו"ל.

כריסטופר זִין אומר שהוא מבין מדוע הממשלה משנה את החקיקה, אך תוהה לגבי תהליך הגבייה של מס השירותים והסחורות. "אני חושב שזו דרישה הוגנת שהצרכנים האוסטרלים ישלמו את המס על הפריטים שהם רוכשים, אבל לדרוש מתאגידים בינלאומיים לגבות את המס עבור הממשלה היא כבר עניין אחר", הוא אומר.

זוהי גישה שהדהדה מהאופוזיציה, אשר תמכה בשינוי חוקי המס, אך שר האוצר ממשלת הצללים כריס בואן אמר שהביא את דאגתו בפני הממשלה עוד בשנה שעברה. "ברמת העיקרון אנו תומכים בהחלת המס מרמת האפס... כאשר הממשלה הלכה בדרך זו הבעתי את דאגתי לגבי פרטי היישום, קיבלתי פידבק חזק מהספקים לכך שהמודל שהציגה הממשלה לא יעבוד", אמר מר בואן.

ראסל צימרמן, ראש איגוד הקמעונאים באוסטרליה אמר שהוא מצפה מההמשלה לשנות את השיטה בעתיד. "מנקודת מבטנו מוטב משהו שאולי לא יעבוד בצורה יעילה כפי שמצפים אבל לפחות יתחיל את תהליך הגבייה", אמר מר צימרמן.

"לפי הבנתנו זה לתקופה של שלוש שנים ואז הנושא יבחן שוב ואני בטוח שאם זה לא יעבוד בהצלחה הממשלה תבחן את הדברים גם בתקופת זמן קצרה משלוש שנים".

בעוד אמזון בחרה לצאת החוצה, איביי אישרה כי היא עובדת על שינויים משמעותיים באתריה הגלובליים כך שהגולשים האוסטרלים יוכלו להמשיך לקנות מוצרים מכל מקום בעולם. "אני לא נחסום צרכנים אוסטרליים, לא נפנה אותם לאתרים מקומיים או נגרום להם להעמיד פנים כאילו הם ממוקמים מחוץ לאוסטרליה. אוסטרלים יוכלו להמשיך לקנות מכל אתר איביי" אמר דובר מטעם איביי.

מגרש משחקים הוגן יסייע לעסקים האוסטרלים לצמוח

שר האוצר, סקוט מוריסון, אמר שחוקי המס החדשים "מיישרים את מגרש המשחקים" עבור העסקים האוסטרליים. "זה חשוב שחברות בינלאומיות ישלמו את החלק ההוגן במס, כי אם לא ידרשו לשלם זה מעניק להן יתרון שאינו הוגן על פני הקמעונאים באוסטרליה", הוא אמר. "מגרש משחקים הוגן יאפשר לעסקים האוסטרליים לגדול, לייצר עוד מקומות עבודה ועוד הזדמנויות". מר מוריסון ביטל את הטענות האומרות כי צורת היישום אינה נכונה.

"אנו נחושים להבטיח כי החברות הבינלאומיות ישלמו את חלקן במס, בין אם זו אמזון, גוגל או פייסבוק", הוא אמר. "מי שזה לא יהיה, עליהם לשלם את חלקם במס ואנו מוודאים שהם יעשו זאת“.

לצרכנים האוסטרלים יהיו אפשרויות מקוונות

אמזון משיקה חנות גלובלית אשר תהיה זמינה לצרכנים אוסטרליים, בו המוצרים שלה יהיו זמינים.

באימייל שנשלח לצרכנים ביום חמישי, החברה הסבירה כי החל מהראשון ביולי היא תפנה את הגולשים האוסטרלים מהאתרים הבינלאומיים לאתר AMAZON.COM.AU  שם יעמדו לרשותם מוצרים מאמזון ארה“ב.

"נקטנו בצעד זה על מנת להמשיך לספק ללקוחות גישה למבחר בינלאומי ובמקביל לאפשר לנו להיענות לדרישות החוק המחייב אותנו לגבות מס על המוצרים הנמכרים באמזון ונשלחים לאוסטרליה", אמרה החברה.

"החנות הגלובלית של אמזון תאפשר ללקוחות האוסטרלים לרכוש באתר amazon.com.au למעלה מ 4 מיליון מוצרים שלפני כן היו ניגשים אך ורק ב amazon.com. מבחר זה הוא בנוסף ללמעלה משישים מיליון מוצרים שכבר עומדים לרשותם ב amazon.com.au ופזורים על פני 23 קטגוריות הכוללות ספרים, אופנה, צעצועים ואלקטרוניקה“.

פעילים לזכויות צרכנים מביעים חשש שהאוסטרלים יהיו מוגבלים במבחר לפי החלטות של אמזון. אך מר צימרמן אינו מסכים עם טענה זו. "אמזון עשתה זאת על מנת להמשיך לספק לצרכנים גישה למבחר הבינלאומי ואפשרה להם כחברה לעמוד בדרישות החוק האוסטרלי.

 

 

2
10:44 01/6/2018
880 צפיות
0 תגובות
x